Характеристика олівців. При кресленні слід користуватись кількома спеціальними креслярськими олівцями, що відрізняються твердістю графіту. Це олівці під назвою «Конструктор», що поділяються на три групи — тверді, м'які і середньої твердості.
Тверді олівці в порядку зростання твердості позначають: Т, 2Т, ЗТ, ..., 7Т. М'які олівці в порядку зростання м'якості позначають: М, 2М, ЗМ, ..., 7М. Олівці середньої твердості позначають ТМ.
Вибір твердості олівця залежить від якості паперу для даного креслення та від характеру роботи. Наприклад, при кресленні на спеціальному креслярському папері найкраще користуватись двома олівцями: одним — твердішим (2Т або ЗТ), яким проводять лінії побудови і взагалі всі тонкі лінії, і другим—м'якшим (Т, ТМ), яким обводять лінії креслення.
Підготовка олівця до роботи. Правильна підготовка олівця до роботи має велике значення. Дуже важко добре виконати креслення, якщо олівець неправильно підготовлений для роботи. Підготовка складається з двох операцій — застругування дерев'яної частини олівця на ЗО—35 мм і загострювання виступаючого графіту на 10—12 мм (фіг. 7).
Мета другої операції — загострювання — полягає в тому, щоб надати графітовому стержню певної форми. Для загострювання |